آخرین خبرها  کد خبر:1504
 5706بازدید
 0

مردم نگران بیجار و مسوولان بیخیال!

اعلام رسمی آغاز احداث زنجیره فولاد در شهر قروه موجی از نارضایتی مردم بیجار را به همراه داشت و آنچه موجب بی اعتمادی مردم شده است سکوت و بی خیالی مسوولان است.

[…]

احداث کارخانه فولاد، جانمایی آهن اسفنجی 800 هزار تنی ، بیجار، قروه ، حسن آباد یاسوکند ، کلید واژه های که از مرداد 97 مسوولان با آن سر مردم را گرم کرده اند. 

اما بعد از گذشت دو سال نه فولادی به بیجار آمد و نه آهن اسفنجی جانمایی شد و مانند همیشه در حالی که مسوولان بیجار به فکر انجام کارهای شخصی خودشان بودند خبر آغاز احداث زنجیره فولاد در قروه با حضور سرمایه گذار از شبکه استانی بخش شد . 

مظلومیت دیار گروس سالی برای همه مشخص شده که به علت عدم توانایی نماینده وقت و کم لطفی مسوولان ارشد در حالیکه مواد اولیه کارخانه در شهرستان بیجار بود ، کارخانه ذوب آهن به قروه عطاء شد که در آنجا نیز پس از مدتی فعالیت به خاطر کار غیر کارشناسی که انجام شده بود تعطیل و عده ای بیکار به بیکاران آن شهرستان افزوده شد. 

 داستان احداث کارخانه 800 هزار تنی آهن اسفنجی از آنجایی شروع شد که دولت تصمیم به ایجاد چرخه ی فولاد در استان کردستان می گیرد و در سال گذشته با توجه به اعتراض مردم شهرستان بیجار که ناعدالتی در حق آنها صورت گرفته خواست که با حداث کارخانه آهن اسفنجی 800 هزار تنی مقداری از این بی عدالتی را کمرنگ کند و بر همین اساس وزیر صنعت، معدن و تجارت در تاریخ 28 تیر ماه 97 در حاشیه سفر به کردستان در کنار کلنگ زنی کارخانه گندله سازی در شرکت صبانور، قرار شد کلنگ احداث کارخانه آهن اسفنجی هم بر زمین زده شود. 

احداث این کارخانه در شهر بیجار گروس به مثنوی هفتاد من تبدیل شده که هر روز یک نفر یک قطعه از آن را به تعبیر خودش می خواند و نتیجه آن شده مردمی که نگران هستد و مسوولان بی خیالی که فقط به فکر امتیاز گرفتن خودشان. 

متاسفانه شهرستان بیجار بی صاحب است و هیچکدام از مسوولان هم برای گرفتن حق مردم بیجار تلاشی نمی کنند و نتیجه آن شده مهاجرت و رشد منفی جمعیت شهرستان بیجار که موجب عقب ماندگی و رکود شهر شده است. 

بعد از گذشت دو سال این سوال ذهن مردم را به خود مشغول کرده فولاد بیجار کجای این قصه قرار دارد و آن همه هیاهو و شعار چه شد!؟سهم ما از این زنجیره چه زمانی داده خواهد شد!؟ چرا همیشه قروه مقدمتر از بیجار است!؟ 

چراهای زیادی در این شهر وجود دارد که مسوولان ارشد شهرستان جوابگو نیستند و مردم هم از این بی توجهی نگران هستند . 

برخی مسوولان شهر بیجار در جلسات مطرح کرده اند مردم بیجار افسرده هستند و عدم برگزاری کنسرت موسیقی و برنامه های شاد را دلیل این افسردگی عنوان کرده اند ، اما آنگونه که مشخص است این جناب مسوول دو یا سه فرزند بیکار در منزل ندارد تا بداند معنی بیکاری و افسردگی چیست!! 

مسوول محترم بیجار درد مردم بیجار عدم برگزاری کنسرت و برنامه های شاد نیست هر چند منکر این برنامه ها هم نیستیم ،تا زمانی مردم ما برای نان شب خود محتاج هستند و بیکاری در این شهر غوغا می کند کسی به کنسرت و چیزهای دیگر از این قبیل فکر نمی کند. 

درد مردم ما در این دیار بی فکری و بی تدبیری مسوولانی است که برای نجات این شهر از بن بست اقتصادی هیچ فکری نمی کنند و فقط با وعده های دروغین سر مردم را گرم کرده اند. 

بیجار شهر پروژه های است که به پروژه های افسانه ای تبدیل شده، پروژه ای مانند ساخت کارخانه سایپا که برای سرگرم کردن مردم دروغی بیش نبود و پروژه های مانند کارخانه اسب آهنین و کنسرو سازی که بعد از چندین سال هنوز تکلیف آن مشخص نشده است. 

پروژه کارخانه فولاد کردستان در بیجار و جانمایی آهن اسفنجی و کشیدن ریل آهن به دیار گروس و پتروشیمی از دیگر پروژه های است که مسوولان فقط از آن سخن می گویند و در عمل چیزی قابل مشاهده نیست. 

روز گذشته اعضای شورای اسلامی بخش کرانی در اعتراض به جانمایی پروژه فولاد در قرو و بی توجهی مسوولان شهرستان بیجار ، استعفا دادند و خواهان رسیدگی این موضوع توسط فرماندار شهرستان بیجار شدند . 


منبع خبر:  سایر سایت ها
برچسب ها :  آهن اسفنجی, اخبار بیجار, دروغ مسئولان بیجاری, بیجار, بیجارآنلاین, مجله اینترنتی بیجار آنلاین
دسته بندی :   اخبار / اقتصادی و بازرگانی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijarcity.com/?newsid=1504
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود