آخرین خبرها  کد خبر:1498
 6860بازدید
 0

رئیس اداره کتابخانه های عمومی بیجار: ۱۵۰۰ جلد کتاب به کتابخانه های عمومی بیجار اهدا شد

رئیس اداره کتابخانه های عمومی بیجار گفت: از سوی یک موسسه‌ غیر دولتی و نیکوکارانه یک هزار و ۵۰۰ جلد کتاب به کتابخانه های عمومی شهرستان بیجار اهدا شد.

[…]

سارا الوندی اظهار داشت: یکی از مؤسسات غیر دولتی و نیکوکارانه این شهرستان با هدف کمک به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تأمین منابع جدید، یک هزار و ۵۰۰ جلد کتاب به کتابخانه های عمومی شهرستان بیجار اهدا کرد.

وی افزود: کتاب‌های اهدایی، غالباً در موضوعات کودک و نوجوان، عمومی و کنکوری هستند که پس از تائید به منظور استفاده علاقمندان در قفسه کتابخانه های عمومی شهرستان قرار می‌گیرند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بیجار با تقدیر از اهدای کتاب توسط این مؤسسه به کتابخانه های عمومی این شهرستان عنوان کرد: این مؤسسه غیر دولتی و نیکوکارانه با هدف ارتقای سطح فرهنگی کشور ایجاد شده و یکی از اقدامات ارزنده آن اهدای کتاب به مناطق کم‌برخوردار است.

الوندی بیان کرد: کتاب‌های اهدایی توسط این مؤسسه پس از تائید توسط کارشناس مربوطه به اساس نیاز به کتابخانه های سطح شهرستان ارسال می‌شود تا اعضا و علاقمندان بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.

وی با اشاره به اجرای پویش «اهدای کتاب، اهدای آگاهی» توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور، اظهار داشت: این طرح به منظور ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، تأمین و تقویت منابع کتابخانه‌های عمومی و ایجاد تعلق در تأمین منابع کتابخانه‌ها و معرفی کتابخانه‌های عمومی اجرا می‌شود.

الوندی ادامه داد: بر اساس این طرح مردم و خیرین کتاب می‌توانند با مراجعه به نزدیک ترین کتابخانه عمومی، کتاب‌های خوانده شده و بدون استفاده خود را برای استفاده دیگران به کتابخانه هدیه کنند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بیجار در پایان بابیان اینکه هم اکنون ۹۸ هزار نسخه کتاب با موضوعات متنوع و گوناگون در کتابخانه های عمومی بیجار وجود دارد، اظهار کرد: هم اکنون این شهرستان دارای شش باب کتابخانه عمومی نهادی و یک باب کتابخانه عمومی مشارکتی با چهار هزار و ۳۰۰ عضو فعال است.


منبع خبر:  خبرگزاری مهر
برچسب ها :  کتابخانه بیجار, اهدا کتاب به کتباخانه بیجار, فرهنگ کتابخانب در بیجار, بیجارگروس, بیجارآنلاین, اخبار بیجار, اخبار فرهنگی بیجار, مجله اینترنتی بیجارآنلاین
دسته بندی :   اخبار / فرهنگی و هنری
آدرس لینک کوتاه:  http://bijarcity.com/?newsid=1498
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود